Tel: +48 605 577 969
Email: kontakt@chorapasjonata.pl
Poznajmy się lepiejZapraszamy na nasze probyJak nas znaleźć?

Poznajmy się lepiej

Przeczytaj więcej o zainteresowaniach naszych chórzystów

Read More

Zapraszamy na nasze proby

w każdą środę o godzinie 17:00

Read More

Jak nas znaleźć?

Sprawdź jak dojechać

Read More

O nas

Historia pisana nutami

Chór ,,Apasjonata” powstał w 2009 r. Od początku swojej działalności zespół bierze czynny udział w uroczystościach na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, w szczególności w wydarzeniach związanych z działalnością Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Chór występuje także poza macierzystą uczelnią uczestnicząc w licznych wydarzeniach artystycznych organizowanych na Dolnym Śląsku.

Ważnymi wydarzeniami dla „Apasjonaty” był udział w koncercie w ramach 47 edycji Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans, oraz w obchodach Dni Europy na scenie letniej Wrocławskiego Teatru Lalek w 2013 i 2014 roku. W 2013 roku zespół uświetnił swoimi występami obchody jubileuszu 5 lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, a w czerwcu 2014 otrzymał III nagrodę podczas VII Ogólnopolskich Juwenaliów UTW w Warszawie. W 2014 roku warto odnotować także udział chóru w prestiżowym koncercie w ramach organizowanych we Wrocławiu Światowych Dni Muzyki (ISCM World Music Days 2014).

W 2015 roku zespół zdobył I nagrodę w organizowanym przez Dolnośląski Urząd Marszałkowski konkursie „Bo radość jest w nas”, a we wrześniu otrzymał Brązowe Pasmo w kategorii otwartej i nagrodę specjalną za „prawdziwą radość śpiewania” podczas Festiwalu Muzyki Chóralnej w Sławie.

W maju 2016 roku „Apasjonata” wystąpiła w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, gdzie podczas IV Europejskiego Festiwalu Piosenki Esperanckiej zdobyła I nagrodę w kategorii chórów senioralnych, w czerwcu zaś ponownie zdobyła III nagrodę na IX Ogólnopolskich Juwenaliach UTW III Wieku. Zespół wziął także udział w projekcie Singing Europe 2016, w ramach którego wraz z innymi uczestnikami projektu wystąpił na Stadionie Miejskim we Wrocławiu dla wielotysięcznej publiczności. 2016 rok „Apasjonata” zakończyła udziałem w XVIII Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Żarowie (gdzie otrzymał wyróżnienie), prezentacją programu słowno muzycznego „Witaj wolności Aniele!” we Wrocławskich kościołach i koncertami kolędowymi w Imparcie i na macierzystej uczelni.

W czerwcu 2017 roku chór wziął udział w 52 Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach, gdzie otrzymał brązowy dyplom.

Obecnie chór liczy 35 osób. Wykonuje utwory polskich i zagranicznych kompozytorów, zazwyczaj w układzie 3 lub 4 głosowym. Od marca 2013 roku zespół pracuje pod kierownictwem Bartosza Jugo.

Aktualności

Rozśpiewane Betlejem – 22 stycznia 2022, Wrocławski Klub Anima  Kilkanaście dni po występie w ramach wykładu dla słuchaczy UTW, mieliśmy po raz kolejny przyjemność wystąpić we Wrocławskim Klubie Anima. Tym […]

Read More
Dyrygent

Bartosz Jugo jest absolwentem wrocławskiej Akademii Muzycznej na Wydziale Wychowania Muzycznego (dyrygentura chóralna w klasie prof. Haliny Bobrowicz), oraz Dyrygentury Symfonicznej w klasie prof. Marka Pijarowskiego. Ukończył także PSM II […]

Read More
Galeria

Zdjęcia 2013-2014 Zdjęcia 2015 Zdjęcia 2016 Zdjęcia 2017 Zdjęcia 2018

Read More
Kontakt

Chór „Apasjonata” Uniwersytet III Wieku w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu ul. Komandorska 118/120 53-345 Wrocław dyrygent chóru: Bartosz Jugo przewodnicząca sekcji: Anna Ejfler telefon kontaktowy: +48 605 577 969 adres […]

Read More
O nas

Historia pisana nutami Chór ,,Apasjonata” powstał w 2009 r. Od początku swojej działalności zespół bierze czynny udział w uroczystościach na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, w szczególności w wydarzeniach związanych […]

Read More